Ulugöl A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak, her sektörde eksiksiz hizmet sunmanın yanında, toplumumuza karşı çok daha önemli sorumluluklar olduğunu biliyorum. Benim için, başarılı iş adamı olmak demek sadece ticari kar odaklı çalışmak değil, topluma sosyal katkı sağlayabilmektir. Bunlar, insanların bir arada olmaktan keyif alacağı, birleştirici bir amaca hizmet eden sorumluluklar… Gönül vererek yapılan bu sorumluluklardan fayda sağlamamın en güzel yolu da sanat! Ulugöl Sanat’ın hikâyesi de tam bu noktada başladı.

Ulugöl Sanat’ı kurarken ki en heyecan verici nokta her yaştan herkese ulaşarak herkesin faydalanıp, katkı sağlayacağı bir oluşum olmasıdır.

Doğu’da bizim dönemimizde sosyal ve sanatsal olanaklarının olmaması nedeniyle biz de bu faaliyetlerden uzak kalmıştık.

Üniversiteyi İstanbul’da okumama rağmen o yıllarda ve sonrasında iş hayatına çok odaklandım ve yoğun çalışmalarda bulundum. Dolayısıyla sanatı ve sanatsal faaliyetleri gerektiği kadar takip edemedim. 55 yaşımda ud kursu almanın yanı sıra, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’yle ilgilenmeye başladım. Ayrıca, folklor ve tango dersi aldım. Solo söylediğimde insanların da rahatsız olmayıp, keyifle dinlediğini gördüm. Bu demek oluyor ki sanatla ilgilenmenin yaşı yok ve Ulugöl Sanat’ın bunu anlatacak bir misyonu olmasını da çok istiyorum.

Zorlu bir sektörde olduğumuzu biliyorum, iş hayatının çok yıpratıcı olabileceğini belki de en iyi bilenlerdenim. Sanatla ilgilendikçe bu sorunlardan uzaklaştığımı, sosyalleştiğimi, rahatladığımı fark ettim. Bu durum çalışma hayatımı da olumlu etkiledi tabii… Sosyalleştikçe zihnimin rahatladığını ve berraklaştığını hissettim. Ardından çok daha zor şartlarda çalışan, geçim derdini çok fazla hisseden, her gün iş ve ev arasında gitmekten yorulan herkesin bu ayrıcalığı yaşaması gerektiğini düşündüm. Ulugöl Sanat’ın kurulmasının temel etkenlerinden biri budur.

Bunlar dışında yine farklı sanat dallarında, ilk zamanlarda Ulugöl çalışanlarımızı öncelikli tuttuğumuz kurslarımız şimdi herkese açık olarak devam etmekte. Ulugöl Ailesi olarak, sanatla yolu kesişmemiş her yaştan çalışan ya da çalışmayan kişileri sanattın her dalıyla buluşturabilmek için önerilere de açığız. Çünkü sanatla tanışan insanların güzelleşen dünyasına şahit oldukça da ne kadar doğru bir iş yaptığımızı anlıyoruz, sanatla beslenmeye devam ettikçe daha hoş görülü bir toplum olacağımıza inanıyoruz. Biz Ulu Önder Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur’ sözünü kendimize kılavuz edindik ve çalışmalarımızı hep bu yönde şekillendirdik. Hem kişisel hem de toplumsal huzuru artırdığına inandığımız için bu faaliyetlerimize kesintisiz devam edeceğiz.

Yönetim Kurulu Başkanı

    Alaaddin Ulugöl